Tumblr

Tumblr

Najprostszy blog świata

Zalety

  • Możliwość blogowania mailem
  • Wiele profesjonalnie wyglądającyh schematów wyglądu
  • Możliwość podpięcia własnej domeny za darmo
  • Szybkie i przyjemne blogowanie
  • Oryginalność

Wady

  • Brak tradycyjnych komentarzy

Niezbędny
10

Tumblr to serwis umożliwiający bardzo proste publikowanie treści. Możliwe jest to dzięki kilku sprytnym zabiegom upraszczającym blogowanie.

Główna różnica między Tumblr a innymi platformami blogowymi to prostota użytkowania. Tumblr posiada kilka zdefiniowanych schematów publikowania treści: tekst, zdjęcie, cytat, link, rozmowa, audio i wideo. Dzięki temu rozróżnieniu w prosty sposób możemy stworzyć dłuższy post tekstowy lub tylko podzielić się linkiem lub klipem wideo. Schematy wyglądu uwzględniają tę oryginalność i każdy z nich odpowiednio formatuje treść dodaną na jeden z tych sposobów.

Tumblr nie umożliwia komentowania wpisów. Sposobem na zareagowanie na ciekawą treść w Tumblr jest jej "reblogowanie", czyli opublikowania na naszym Tumblr z drobnym komentarzem lub wcale. Jeśli jednak jesteśmy bardzo przywiązani do tradycyjnych komentarzy, możemy je dodać przez aplikacje zewnętrzne, takie jak Disqus.

Jeśli podoba nam się jakiś Tumblr, możemy go dodać do obserwowanych. Wtedy najnowsze wpisy będą pojawiały się w naszym panelu głównym dostępnym po zalogowaniu do Tumblr. To pewnego rodzaju namiastka serwisu społecznościowego. Tumblr jest bowiem czymś pomiędzy zwykłym blogiem a mikroblogiem takim jak Twitter czy Blip.

Oryginalność Tumblr powoduje, że na początku musimy przyzwyczaić się do interfejsu, ale niedługim czasie spostrzeżemy, że wszystko jest dobrze przemyślane. Tumblr oferuje wiele dopracowanych i profesjonalnie wglądających schematów wyglądu, które w dodatku możemy sami w prosty sposób zmieniać.

Tumblr to doskonały sposób na szybkie i przyjemne blogowanie. Blogowanie nie musi być długim i skomplikowanym procesem.

Najczęściej pobierane Blog na Web-apps

Więcej
Tumblr

Wypróbuj

Tumblr

Opinie użytkowników o Tumblr